Witajcie na stronie Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku!

          Jesteśmy nauczycielami tańca, którzy po wieloletnich doświadczeniach z dziećmi, młodzieżą, studentami i dorosłymi podjęli wyzwanie pracy z Seniorami. Zaczynaliśmy w 2005 roku na Ursynowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Przez pierwsze pięć lat w zajęciach tanecznych wzięło udział około 500 studentów UUTW, UTW WSPR oraz UTW SGH. Zainteresowanie, zapał i motywacja ze strony naszych uczniów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania i przekonała nas do założenia Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku. Jesteśmy pierwszym w Polsce oraz jedynym w Europie (jeśli nie na świecie :-)) uniwersytetem wyłącznie o profilu taneczno – ruchowym. Braliśmy udział w wielu pokazach, konkursach i imprezach tanecznych. Można nas było zobaczyć na Juwenaliach Trzeciego Wieku, Przeglądach Twórczości Studentów Trzeciego Wieku, Ursynaliach, Paradach Wielokulturowego Street Party, Wielkich Paradach Studenckich i podczas wielu innych, niezliczonych wydarzeń kulturowych.

          Realizowany na zajęciach program obejmuje naukę kroków, figur, rytmu i eleganckiej postawy. Nasza propedeutyka oparta jest na ogólnie przyjętym Światowym Programie Tańca. Poza tańcami towarzyskimi, takimi jak: cha-cha, walc, tango uczymy również salsy, zorby, flamenco oraz wiele…wiele…wiele…innych. Gwarantujemy, że każdy nasz Student odnajdzie swoją pasję w ulubionym tańcu. Większość zajęć prowadzonych jest w formie tańca solowego w grupach. Umiejętności nabyte u nas przydadzą się na imprezach, wieczorkach tanecznych oraz wielu innych uroczystościach.

          Prowadzimy naukę w sposób ZABAWNY i SWOBODNY tak aby zajęcia były nie tylko ciężkim obowiązkiem ale i najprzyjemniejszą chwilą w ciągu dnia.

Naszą misją jest dać Seniorowi radość, przyjaźń i dużo ruchu przy dobrej muzyce. Chcemy sprawić, aby wszyscy seniorzy w Polsce: od morza do gór… ze wschodu na zachód…tańczyli, bawili się, aby wizerunek seniora nie kojarzył się z kolejką do lekarza ale z osobą wiecznie aktywną i szczęśliwą!

44