TANIEC OGÓLNY – Zajęcia prowadzone są w oparciu o program autorski stworzony specjalnie dla uczestników Uniwersytetów Trzeciego Wieku, dostosowane tak do możliwości jak i obowiązujących trendów tanecznych. Taniec ogólny, zwany też „tańcami świata” to zajęcia, na których poznacie tańce towarzyskie, latynoamerykańskie oraz narodowe z całego świata. Zajęcia z tańca ogólnego prowadzone są w formie solowej (nie potrzebny partner).

SENIORSHOW – to zajęcia grupy pokazowej UTTW – laureaci 1 i 3 miejsca senioraliów UTW, doświadczeni tancerze, którzy pierwsze kroki stawiali kilka lat temu, a obecnie biorą udział w pokazach na przeglądach, imprezach dla rówieśników oraz eventach międzypokoleniowych.

TANIEC TOWARZYSKI – Zajęcia,w trakcie których nauczymy Was od podstaw kroków tańców towarzyskich. Na każdych kolejnych zajęciach będziecie poznawać nowe figury, zasady prowadzenia oraz rytmikę poszczególnych tańców. Kurs idealny dla par chcących wspólnie cieszyć się tańcami standardowymi oraz latynoamerykańskimi.

TANIEC UŻYTKOWY – taniec stworzony przez Ernesta poprzez zaadoptowane tańców takich jak: merengue, salsa, rock & roll, jive, chacha, tango oraz innych tańców, na potrzeby okoliczności takich jak: wesele, impreza rodzinna, firmowa, sylwester i inne, gdzie chcielibyście tańczyć do każdej muzyki (nie zastanawiając się zbytnio „co leci”). Idealne zajęcia dla: par, które szybko chcą nauczyć się wspólnie tańczyć, panów chcących nauczyć się prowadzić każdą partnerkę oraz pań które chcą nabrać większej pewności siebie w czasie tańca.

TAŃCE ORIENTALNE – Połączenie tańca egipskiego, tureckiego z elementami Bollywood. Na zajęciach głównie skupiamy się na pracy bioder, brzucha, klatki piersiowej oraz rąk. Ćwiczenia te wzmacniają mięśnie dolnej partii kręgosłupa, miednicy czy głębokich brzucha. Realizowany program zawiera również naukę tańca z woalami, skrzydłami Izis oraz wachlarzami fan vails. Są to zajęcia, na których każda z Was odnajdzie swoją zmysłową, kobiecą stronę przeniesioną w świat orientu. Zajęcia prowadzone są w formie solowej.

TAŃCE FRANCUSKIE – (tańce folkowe zachodniej Europy) są to tańce grupowe i korowodowe. Figury i kroki są dosyć proste, ale za to bardzo przyjemne i z powtarzalnymi schematami. Ich celem jest wspólna zabawa na parkiecie jak największej liczby osób. Kroki są zarówno wolniejsze jak i szybsze, można je teńczyć bardziej skocznie lub całkiem spokojnie, każdy może dopasować poziom wysiłku do swoich możliwości. Zajęcia przeznaczone zarówno dla pań, jak i panów, można przychodzić solo oraz w parach. Na zajęcia należy przynieść wygodne obuwie, na miękkiej podeszwie.

FLAMENCO – Taniec solowy, stworzony przez Cyganów z Andaluzji, pełen pasji, siły i gracji. Na zajęciach pracujemy nad odpowiednią postawą, pracą rąk i dłoni, poznajemy podstawy stepowania i uczymy się kroków i figur oraz tańca z różnymi rekwizytami – wachlarzami, kapeluszami, chustami oraz kastanietami.

FLAMENCO CHOREOGRAFIA – Na tych zajęciach skupimy się na pracy nad konkretnym układem choreograficznym. Poznacie kroki oraz figury charakterystyczne dla jednego stylu flamenco, które ułożone zostaną do konkretnego utworu muzycznego.

FLAMENCO FIESTA – Zajęcia te przewidują luźniejszą formę – na każdych kolejnych spotkaniach będziecie poznawać nowe kroki i nowe rytmy, a następnie wykorzystywać je w formie zabawy i improwizacji. Celem zajęć jest osiągnięcie płynności i pewności siebie, wypracowanie właściwej techniki tańca Flamenco.

TANGO ARGENTYŃSKIE – Podczas kursu nauczycie się od podstaw najbardziej namiętnego i zmysłowego tańca, w którym przeplatają się dominacja z uwodzeniem. Już po kilku miesiącach nauki będziecie w stanie odnaleźć się parkiecie na Milongach w kraju jak i w Buenos Aires :)